HP EB Ultra G1i/U7 268V/32G/14"/1T/ W11p
SKU
B69BFET#A2N
- Audio by Poly Studio, quad stereo speakers, dual microphones enhanced by AI noise reduction
- Full-size, backlit, atmosphere blue keyboard with HP Imagepad
- Integrated, Intel® Arc™ Graphics
Key Features
HP EliteBook Ultra G1i: 14" 2.8K OLED touchscreen, Intel Core Ultra 7 processor, 32GB RAM, 1TB SSD, Intel Arc graphics, AI-enhanced 9MP camera, Wi-Fi 7, Thunderbolt 4, 1.19 kg, Atmosphere Blue, Windows 11 Pro, HP Wolf Pro Security
| Sku Type | Physical |
|---|---|
| Model Year | 2025 |
| Product Category | Notebooks |
| Product Type | simple |
| Processor Model | Intel Core Ultra 7 258V |
| Standard Memory | 32GB |
| Are batteries required? | Yes |
| Color | Blue |
| display size | 14" |
| Display Type | OLED,IPS |
| Audio Features | Audio by Poly Studio, quad stereo speakers, dual microphones enhanced by AI noise reduction |
| Battery Type | Lithium Polymer |
| Ecolabels | TCO Certified,Energy Star Certified,RoHS Compliant,Low Halogen |
| Power Source | Built-in battery, USB-C Power Adapter |
| Power Supply Required | 65 W USB Type-C adapter |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi 7 (802.11be), Bluetooth 5.4 |
| Processor Count | 8 |
| Width | 31.37 cm |
| Depth | 21.72 cm |
| Height | 1.21 cm |
| Product Dimension | 31.37 cm x 21.72 cm x 1.21 cm |
| SSD Capacity | 1TB |
| Flash Cache | 12MB |
| Flash Memory Installed Size | 1TB |
| RAM Memory | 32GB |
| What Is In The Box | HP EliteBook Ultra G1i Notebook, 65 W USB-C power adapter |
| Country of Manufacture | United States |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| CPU Model | Intel Core Ultra 7 258V |
| CPU Model Manufacturer | Intel |
| CPU Speed | 2.2 GHz |
| External I/O Ports | Thunderbolt 4, USB Type-A, USB Type-C, headphone/microphone combo jack |
| Keyboard | Full-size, backlit, atmosphere blue keyboard with HP Imagepad |
| Pointing Device | Haptic trackpad with multi-touch gesture support |
| Graphics Card Dedicated | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
| Graphics Card Integrated | Intel Graphics |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Graphics Processor Manufacturer | Intel |

